Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Tamaş, la al doilea gol pentru WBA în remiza cu Crystal Palace

Tamaş, la al doilea gol pentru WBA în remiza cu Crystal Palace

Sursa foto: gabriel tamas
27 Apr 2010   •   10:15

Gabriel Tamaş şi-a redescoperit în Anglia veleităţile ofensive şi a marcat, luni, singurul gol al echipei sale în partida din deplasare cu Crystal Palace, încheiată 1-1. West Bromwich Albion, promovată deja virtual în Premier League, mai are de disputat o partidă în Championship până când Tamaş şi compania pot începe să se gândească la duelurile cu Rooney şi Drogba.
WBA, care şi-a asigurat de mult timp locul în Premier League, a obţinut luni cel de-al 90-lea punct din acest campionat. Rezultatul de 1-1 a fost reuşit graţie golului marcat de românul Gabriel Tamaş. Fostul fundaş al lui Dinamo, care a marcat în toamnă în tricoul "câinilor" împotriva Stelei şi a lui Sturm Graz, a ajuns şi în Anglia la al doilea gol. Reid înscrisese un autogol în minutul 17, ducând pe Crystal Palace în avantaj, dar Tamaş a egalat în minutul 21. Golul lui Tamaş a fost şi ultimul al meciului, care s-a terminat cu scorul de 1-1.