Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Dinamo, la prima înfrângere în Liga I. Astra a câştigat în ultimul minut datorită unui penalti

Sursa foto: Foto: Mediafax
02 Sep 2012   •   19:41

Formaţia Dinamo a suferit prima înfrângere în Liga I, după ce a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa Astra Ploieşti, informează Mediafax.

Unicul gol al meciului a fost marcat , în minutul 90+4, de Tembo, din penalti, acordat după un fault al lui Dragoş Grigore asupra lui Fatai.

Din minutul 49, Dinamo a evoluat cu un jucător mai puţin după ce Koulibaly a fost eliminat pentru că l-a lovit cu cotul pe Ivanovski. Egalitatea în teren s-a restabilit în minutul 73, când Distefano a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.

Meciul a fost arbitrat de Adrian Cojocaru, ajutat la cele două linii de Ovidiu Artene şi Daniel Hulubei. Rezervă a fost Florin Ghimbăşan.