Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua întoarce rezultatul cu Concordia şi se impune cu 2-1

Steaua întoarce rezultatul cu Concordia şi se impune cu 2-1

06 Noi 2011   •   23:28

Stelei i-a trecut glonţul pe la ureche în meciul cu Concordia Chiajna. Obligată să obţină toate cele trei puncte puse în joc pentru a rămâne în lupta pentru podium în Liga I, Steaua s-a văzut condusă la pauză pe teren propriu, Vlad Munteanu deschizând scorul pentru oaspeţi în minutul 33.

Mijlocaşul Concordiei, în vârstă de 30 de ani, a înscris al cincilea gol în poarta formaţiei din Ghencea - alte patru reuşite fiind pentru Dinamo. Scăpat din marcaj, Munteanu a profitat de neatenţia defensivei steliste şi a deschis scorul cu un şut cu latul din 5 metri.

Tănase a egalat la trei minute după pauză, iar Rusescu a salvat meciul pentru roş-albaştri, înscriind al patrulea gol pentru Steaua şi devenind golgeterul echipei.

După 13 etape, Steaua a acumulat 22 de puncte, cu opt mai puţine decât Dinamo, şi s-a apropiat la trei puncte de podium.