Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Universitatea Craiova - Astra Ploieşti, scor 1-1, în Liga I

Universitatea Craiova - Astra Ploieşti, scor 1-1, în Liga I

Sursa foto: Foto: gsp.ro
20 Mar 2011   •   20:05
Formaţia Universitatea Craiova a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 1-1 (1-0), cu echipa Astra Ploieşti, într-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I, informează Mediafax.

Golul echipei gazdă a fost înscris de Subotici '6, iar pentru oaspeţi a marcat Măţel '70.

Subotici a înscris pentru Universitatea Craiova, în minutul 6, cu un şut din interiorul careului, după o centrare de pe dreapta a lui Dănănae.

Măţel a egalat, în minutul 70, cu un şut de la aproximativ 23 de metri.

Înainte de începerea partidei s-a ţinut un minut de reculegere în memoria victimelor cutremurului din Japonia, iar cele două echipe au intrat pe teren purtând câte un banner cu mesaje de susţinere.

În timpul minutului de reculegere, un suporter a strigat către Dorel Stoica: "Dorele, ai tricoul Stelei pe tine?".