Antena 3 CNN Sport Sportivii români, spectacol la Budapesta în lupta cu 900 de luptători din 16 ţări

Evoluţie spectaculoasă pentru sportivii români, la Open-ul Ungariei la Karate.

Sursa foto: C.S. COBRA Karate/Facebook
de Redacția Antena 3 CNN    |    01 Noi 2021   •   11:49

Remus Burcea a adus ţării noastre două medalii de argint, la probele kumite Under 21 şi la juniori - 68 de kilograme.

Emilia Ştorobăneanu şi Ştefan Crivăţ au urcat şi ei pe a doua treaptă a podiumului.

Matei Goaţă a luat medialia de bronz, la juniori +61 de kilograme.

Sportiva Andreea Kelemen s-a clasat a doua la copii + 30 de kilograme.

De asemenea, cadeţii Silviu Manea şi Teodor Georgescu au plecat de la Budapesta cu câte o medalie de bronz.

Sportivul ACS Karate Ploiești, Justin Prună, s-a clasat şi el pe locul 3 la minicadeți, -50 de kg. Medalii de bronz au obţinut şi Bianca Anghel şi Ioana Bălănescu.

Prestaţii bune au avut şi Andrei Cobzacu, Lorena Baicu, David Mutu, Christian Ţoncu, Cezar Maria şi Maria Bălănescu.

Cu 10 medalii obţinute, Cobra Karate a fost clubul din România cel mai bine clasat la competiţia care a adunat peste 900 de sportivi din 16 ţări.

In data de 30.10, Clubul Cobra a participat cu 15 sportivi la Openul Ungariei, o competiție la care s-au adunat potrivit...

Posted by C.S. COBRA Karate on Sunday, 31 October 2021

Citiţi şi: 200 de sportivi s-au înfruntat la Campionatul Naţional de Karate Goju-Ryu. Povestea de succes a Emiliei Ştorobăneanu, campioana de 15 ani, cu peste 100 de medalii