Antena 3 CNN Actualitate Simona Halep, despre problemele din meciul cu Pliskova

Simona Halep, despre problemele din meciul cu Pliskova

13 Ian 2016   •   10:48

Simona Halep a vorbit despre meciul pe care l-a castigat miercuri in fata Karolinei Pliskova, in sferturile de finala ale turneului de la Sydney.
Numarul 2 WTA a marturist ca a avut in fata sa o adversara puternica, insa a recunoscut ca si vremea i-a pus probleme, scrie Ziare.com.

"A fost greu si foarte strans meciul acesta. Am condus cu 5-1 in primul set, insa Pliskova a reusit doua game-uri la zero si a revenit bine. Stiam ca joca foarte bine, ca poate servi puternic si ma asteptam sa loveasca mingea bine.

Dar cred ca m-am descurcat bine, am reusit sa raman concentrata in ultimele game-uri din al doilea set si ma bucur ca am obtinut o victorie in doua seturi. Vremea a fost destul de calda si am avut ceva probleme cu acest lucru", a spus Simona.

Simona Halep s-a calificat, miercuri dimineata, in semifinalele turneului WTA de la Sydney dupa o victorie splendida.

Romanca a trecut in doua seturi, scor 6-4, 7-5, de o adversara de top, este vorba despre Karolina Pliskova, numarul 11 WTA.

In semifinala programata joi, Simona o va intalni pe rusoaica Svetlana Kuznetsova.