Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Cătălina Ponor aduce o nouă medalie pentru România. Argint în finala la bârnă, la Cupa Mondiala de la Doha

Sursa foto: Foto: instagram.com
25 Mar 2017   •   19:05

Cătălina Ponor a câștigat, sâmbătă, medalia de argint în finala la bârnă, la Cupa Mondiala de la Doha. Cătălina Ponor a fost notată cu 13,900 şi a obţinut astfel medalia de argint, celelalte sportive care au urcat pe podium fiind Tingting Liu (China, 14,466) şi Huan Luo (China, 13,700).

Ponor a concurat în calificări şi la sol, dar a ratat exerciţiul, încheind pe locul 11 (11,966), iar pe 12 s-a aflat Olivia Cîmpian (11,833).

În urmă cu o săptămână, la Cupa Mondială de la Baku, Cătălina Ponor a obţinut medaliile de aur la sol şi bârnă.