Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Tiger Woods, amendat pentru că a scuipat pe teren în timpul unui turneu din Dubai

15 Feb 2011   •   11:44

Tiger Woods a fost amendat cu o sumă care nu a fost menţionată pentru faptul că a scuipat pe teren în timpul unui turneu desfăşurat în Dubai. Fapta sportivului american reprezintă o încălcare a codului de conduită al EPGA.

Fostul număr 1 mondial, care nu a mai câştigat un turneu din decembrie 2009, a cedat nervos după ce a ratat o minge la cea de-a 12 gaură în ultimul tur al competiţiei. În final, Tiger Woods a încheiat Dubai Desert Classic pe locul 20.

A fost un gest nechibzuit şi o ştiu bine. Pur şi smplu, nu m-am gândit, iar acum vreau să-mi cer scuze”, a scris Woods pe contul său de Twitter, adăugând că şi-ar fi dorit să încheie turneul pe o poziţie mai bună.