Antena 3 CNN Sport Christoph Daum, după România-Danemarca 0-0: Mai avem șanse la calificare

Christoph Daum, după România-Danemarca 0-0: Mai avem șanse la calificare

27 Mar 2017   •   00:03

România-Danemarca 0-0 Selecționerul a părut dezamăgit de remiză, dar speră încă la calificare.

"Am pregătit echipa astfel încât să câștige trei puncte, am câștigat unul, trebuie să spunem că am fi avut nevoie de mai mult noroc în prima repriză, toată lumea a fost motivată să câștige meciul. Nu am putut juca în partea a doua la fel. Trebuie să ne uităm la clasament, în continuare totul e posibil, trebuie să continuăm să-i facem pe jucători să joace mai bine. Dacă ne uităm la prima repriză, avem motive. Nu e doar problema că nu am marcat, ci că trebuie să jucăm până în minutul 90. Un meci poate schimba totul în grupă. Keșeru a avut câteva ocazii, Chipciu a jucat bine, cred că trebuie să privim spre următorul meci", a declarat Christoph Daum, după România-Danemarca 0-0.