Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Adversar Steaua: Bayern Munchen este în formă

Adversar Steaua: Bayern Munchen este în formă

09 Noi 2008   •   20:27

Echipa Bayern Munchen, adversara Stelei în grupa F a Ligii Campionilor, a învins în deplasare, cu scorul de 2-1 (2-1), formaţia Schalke 04, într-un meci din etapa a XII-a a campionatului german.
Golurile învingătorilor au fost marcate de Toni '3 şi Ribery '31, în timp ce pentru gazde a înscris Farfan, în minutul 5.

Steaua şi Bayern Munchen sunt adversare în grupa F a Ligii Campionilor, din care mai fac parte formaţiile Olympique Lyon şi AC Fiorentina. În primul etapă a fazei grupelor, campioana Germaniei s-a impus la Bucureşti, cu scorul de 1-0, iar partida retur este programată la 25 noiembrie, la Munchen, în etapa a cincea.
Iată şi rezultatele înregistrate în alte două partide disputate duminică în Bundesliga:
Eintracht Frankfurt - Stuttgart 2-2
Hertha BSC - Hoffenheim 1-0
La Stuttgart, atacantul român Ciprian Marica a fost titular dar a fost înlocuit după pauză, în minutul 67, de Cacau. Golurile oaspeţilor au fost marcate de Lanig '71 şi Gomez '87, în timp ce pentru Eintracht au înscris Liberopoulos '18 şi '66.