Antena 3 CNN Sport Fotbal extern AS Roma ? Fiorentina 1-0. Totti câştigă duelul adversarelor româneşti din Liga Campionilor (VIDEO)

30 Noi 2008   •   20:22

Adversara Stelei din ultimul meci al grupei F a Ligii Campionilor, Fiorentina, a fost învinsă duminică, în deplasare, de formaţia care a eliminat CFR Cluj din competiţiile europene, AS Roma. Totti a fost autorul singurului gol al partidei AS Roma ? Fiorentina, înscriind pentru 1-0 în minutul 59. Atacantul român Adrian Mutu a fost căpitanul Fiorentinei şi a primit un cartonaş galben în minutul 64.

Într-un alt meci, Inter Milano a trecut la limită, scor 2-1, de Napoli şi a rămas singură în fruntea clasamentului din Serie A. Sulley Muntari a creat primul gol al formaţiei lui Chivu în minutul 16, când cornerul său a fost transformat în gol de Ivan Cordoba şi ghanezul a finalizat pasa lui Maicon din minutul 24. Napoli a revenit în joc în minutul 36, prin Ezequiel Lavezzi, însă nu a putut forţa golul egalizator.