Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Bayern ? Barcelona 1-1: Formalitate pentru spanioli. urmează semifinala cu Chelsea (VIDEO)

15 Apr 2009   •   00:07

Barcelona s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor după ce a remizat în partida cu Bayern Munchen, scor 1-1, din returul sferturilor de finală ale competiţiei.

După o înfrângere usturătoare, scor 0-4, pe tărâm spaniol, Bayern a început puternic, cu Luca Toni şi Franck Ribery ratând bune ocazii de a deschide scorul. Totuşi, prima repriză s-a terminat 0-0, iar mijlocaşul francez al celor de la Bayern a reuşit să puncteze la scurt timp după pauză.

Barcelona, parcă decisă de la începutul partidei să joace la egal, a reuşit să egaleze în minutul 73, când Seydou Keita a marcat de la marginea careului. Catalanii, favoriţii competiţiei, vor da acum piept în semifinale cu Chelsea, care a trecut cu scorul general de 7-5 de Liverpool.