Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Bayern Munchen a învins Real Madrid în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor

18 Apr 2012   •   11:04

Mario Gomez a înscris un gol pe finalul partidei dintre Bayern şi Real Madrid şi a adus bavarezilor victoria cu 2-1 în prima manşă a semifinalei din Liga Campionilor.

Echipa gazdă, jucând pe stadionul Allianz Arena care va găzdui finala din 19 mai, a condus la pauză după ce Franck Ribery a deschis scorul în minutul 17, dar Real a revenit în mitanul secund, prin Mesut Ozil.

Jose Mourinho a refuzat să comenteze prestaţia arbitrului Howard Webb, însă a menţionat că primul gol i s-a părut a fi din ofsaid. "Nu critic arbitrul, accept deciziile lui", a spus Mourinho, care are reputaţia de a face fix contrariul. "Au înscris un gol care ar fi trebuit anulat, dar asta nu îmi oferă niciun motiv să critic".

"Un egal ar fi fost mai just, dar ăsta e fotbalul. Cine înscrie câştigă. Nu e un rezultat prost", a mai spus Mourinho.