Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Bayern şocheză din nou. 1-5 cu Wolfsburg şi Barcelona îşi freacă deja palmele (VIDEO)

Sursa foto: jurgen klinsmann
04 Apr 2009   •   22:40

Campioana Germaniei Bayern Munchen a oferit un nou meci-şoc, sâmbătă, în Bundesliga. Trupa lui Jurgen Klinsmann a reuşit să se facă de râs chiar în ajunul meciului din "sferturile" Ligii Campionilor de pe Camp Nou cu cea mai în formă echipă a Europei, FC Barcelona, pierzând cu 1-5 pe terenul lui Wolfsburg cu 5-1, deşi în minutul 60 afla încă la egalitate, scor 1-1. Rezultatul nu poate decât să îi încurajeze pe catalani şi să le dea dureri de cap fanilor bavarezi.
După ce au umilit în două manşe de Sporting Lisabona în optimile de finală ale Ligii Campionilor cu scorul de 12-1, Ribery şi colegii săi au pierdut cu scorul de 5-1 meciul cu echipa lui Vlad Munteanu, VfL Wolfsburg. Bavarezii nu au putut conta în această partidă pe patru piese grele, potrivit Eurosport, Demichelis, Klose, Altintop şi Van Buyten. Totuşi, aceasta nu este o scuză suficient de bună pentru ce s-a întâmplat în teren, elevii lui Felix Magath spulberând campioana prin golurile marcate de Gentner (minutul 44), Dzeko (63 şi 66) şi Grafite (74 şi 77), în timp ce pentru Bayern a înscris campionul mondial italian Luca Toni în minutul 45.