Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Bologna - AS Roma 1-1. Adversarii CFR-ului continuă seria rezultatelor slabe

Bologna - AS Roma 1-1. Adversarii CFR-ului continuă seria rezultatelor slabe

08 Noi 2008   •   23:58

Roma, adversara CFR-ului din Champios League, continuă parcursul cel mai prost din ultimii 30 de ani, din Serie A. Veniţi cu un moral bun după victoria cu Chelsea din Liga Campionilor, elevii lui Spalletti au venit la Bologna şi au jucat curajos.
Deşi cu jucători importanţi accidentaţi prezenţi în teren, mijlocaşul Aquilani sau Panucci nerefăcut complet, romanii au avut căteva ocazii clare de a înscrie mai ales prin Mirko Vucinic, în minutul 34.
Căpitanul Totti, la meciul cu numărul 400 în Serie A, reuşeşte să deschidă scorul în minutul 69, dar Cicinho de la gazde, aduce egalarea în minutul 90, aducând un punct mare echipei sale, la primul meci cu Sinisa Mihajlovic pe bancă.
Celălalt meci al zilei s-a disputat între AC Torino şi Palermo, scor 1-0.