Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Grupa D. Porto obţine primele puncte după 2-0 cu Atletico. Chelsea domină grupa (VIDEO)

01 Oct 2009   •   01:08

După înfrângerea suferită în faţa lui Chelsea în prima etapă, FC Porto a reuşit să urce pe locul doi în grupa D, învingând cu 2-0 principala contracandidată la locul doi, Atletico Madrid.

Cele două formaţii au fost separate pe tabela de marcaj abia în minutul 75, când Falcao a înscris spectaculos cu călcâiul, iar Rolando a făcut 2-0 şapte minute mai târziu.

Vedeţi golul partidei

Apoel - Chelsea 0-1
Chelsea, de cealaltă parte, şi-a revenit după înfrângerea şoc din weekend cu Wigan, în Premier League, şi s-a impus cu 1-0 în Cipru, în faţa celor de la Apoel Nicosia.

Nicolas Anelka a înscris golul victoriei cu Porto, în absenţa suspendatului Didier Drogba, şi francezul şi-a pus încă o dată mantia de salvator, finalizând superb pasa înapoi a lui Juliano Belletti, din minutul 18.

"Albaştrii" au făcut apoi faţă presiunii cipriote din repriza secundă şi au păstrat rezultatul neschimbat, acumulând maxim de puncte după două etape disputate în grupa D, unde ocupă primul loc.