Schema prin care o angajată de la Salarizare a furat 8,4 milioane de lei de la MAE, vreme de 15 ani
Publicat acum 2 ore si 54 minute
Cei doi alpinişti au fost găsiţi fără suflare în masivul Bucegi din staţiunea prahoveană Buşteni, iar Salvamont Prahova a publicat primele imagini cu tragedia din munți.
"Se pare că alpinistul a încercat să ajungă la fată și a căzut și el", au scris salvamontiştii pe pagina de Facebook a Salvamont Prahova.
Potrivit Salvamont Prahova, este vorba despre o alpinistă care a căzut către Valea Cerbului, ajutorul salvatorilor montani fiind solicitat de coechipierul acesteia.
Din primele informaţii, înainte de sosirea echipelor de intervenţie, bărbatul ar fi încercat să ajungă la femeie şi a căzut şi el, cei doi fiind găsiţi decedaţi.