Schema prin care o angajată de la Salarizare a furat 8,4 milioane de lei de la MAE, vreme de 15 ani
Publicat acum 2 ore si 43 minute
Au fost imagini impresionante la catedrala ”Sfântul Iosif” din Capitală. Mii de credincioși au fost la slujba de Înviere, transmisă în direct, la Antena 3.
Arhiepiscopul Ioan Robu a binecuvântat lumânarea pascală de la care oamenii au luat apoi lumina care au dus-o mai apoi acasă.
Credincioșii catolici au umplut sâmbătă noaptea catedrala Sfântul Iosif din Capitală. Slujba Învierii a început în fața bisericii, cu binecuvântarea focului și aprinderea lumânării pascale.
Apoi s-a citit Evanghelia Învierii lui Iisus Hristos din morți, iar crdincioșii au fost stropiți cu apă sfințită.
După ce s-au împărtășit oamenii au plecat acasă cu lumină și cu gânduri bune.