Grindeanu, după discuțiile cu confederațiile sindicale: PSD îşi doreşte ca România să aibă cât mai repede un nou Guvern
Publicat acum 2 ore si 32 minute
Primarul Iaşiului Mihai Chirica ar putea fi sancţionat de conducerea filialei judeţene a PSD, după ce edilul nu s-a prezentat în faţa comisiei de etică a organizaţiei, unde a fost chemat pentru a da lămuriri privind atacurile sale repetate la adresa PSD.
Surse din cadrul PSD Iaşi au declarat pentru News.ro că se poate ajunge chiar la excluderea din partid a primarului Mihai Chirica.
Aceleași surse au prezicat că membrii comisiei de etică vor întocmi un raport privind activitatea mai multor social-democraţi, care va fi discutat în prima şedinţă a Biroului Permanent Judeţean al PSD Iaşi.