Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Cătălina Ponor obţine a doua medalie de aur la Doha. Diana Bulimar o urmează, pe podium, la sol

30 Mar 2012   •   20:31

Gimnasta Cătălina Ponor a câştigat, vineri, medalia de aur în finala de la sol, iar Diana Bulimar pe cea de argint, tot la sol, la Cupa Mondială de la Doha.

Cătălina Ponor a fost notată cu 15.275, cea mai mare notă a finalei, cucerind medalia de aur. Diana Bulimar a ocupat locul doi, cu nota 14.725, urmată pe podium de Jiang Yuyuan (China, 14.000).

Ponor a cucerit astfel a doua medalie de aur, după cea din finala de la bârnă, cu nota 15.300.