Antena 3 CNN Sport Alte sporturi UPDATE. Echipa feminină de spadă a României, BRONZ la Campionatul Mondial de Scrimă

11 Aug 2013   •   19:30
UPDATE 19:30 -  Echipa feminină de spadă a României, formată din Ana Maria Brânză, Simona Pop Deac, Maria Udrea şi Raluca Sbîrcia, a câştigat, duminică, medalia de bronz la Campionatele Mondiale de scrimă de la Budapesta, impunându-se, cu 33-28, în meciul pentru locul 3 cu Franţa.
Evoluţia scorului a fost următoarea: Ana Maria Brânză - Auriane Mallo 4-5, Raluca Sbîrcia - Josephine Jacques Andre Coquin 5-10, Simona Pop Deac - Lauren Rembi 10-14, Maria Udrea - Auriane Mallo 13-16, Ana Maria Brânză - Lauren Rembi 19-21, Simona Pop Deac - Josephine Jacques Andre Coquin 19-22, Maria Udrea - Lauren Rembi 21-24, Simona Pop Deac - Auriane Mallo 25-25, Ana Maria Brânză - Josephine Jacques Andre Coquin 33-28.
Sportivele române au trecut în primul tur de Danemarca (45-14), în optimi de Venezuela (45-30) şi în sferturi de Coreea de Sud, scor 36-32. În semifinale, România a fost învinsă de Rusia, cu 44-33, ajungând astfel să joace pentru locul 3.

------------------

Update 17:25 - Echipa feminină de spadă a României a ratat calificarea în finală la Campionatele Mondiale de scrimă, care se dispută la Budapesta, după ce a fost învinsă de naţionala Rusiei, cu 44-33, şi va juca pentru medaliile de bronz.
România va juca pentru locul trei, începând de la ora 17.15, cu Franţa, care a fost învinsă în semifinale de China, scor 45-41.
Componentele echipei de spadă a României sunt Ana Maria Brânză, Simona Pop Deac, Maria Udrea şi Raluca Sbîrcia.
România a trecut în primul tur de Danemarca (45-14), în optimi de Venezuela (45-30), iar în sferturi de Coreea de Sud, scor 36-32.

Echipa feminină de spadă a României s-a calificat în semifinale la Campionatele Mondiale de scrimă, care se dispută la Budapesta, după ce a trecut de naţionala Coreei de Sud, cu 36-32, conform Mediafax.
România a trecut în primul tur de Danemarca (45-14) şi în optimi de Venezuela (45-30).
În semifinale, România va întâlni, de la ora 16.00, echipa Rusiei, care a trecut de Italia, cu 28-27.