Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Bayern Munchen a câştigat la Sevilla cu 2-1, în sferturile Ligii Campionilor

Bayern Munchen a câştigat la Sevilla cu 2-1, în sferturile Ligii Campionilor

Sursa foto: Foto: Facebook/Bayern Munchen
03 Apr 2018   •   23:49

Bayern Munchen a învins-o pe Sevilla FC cu scorul de 2-1, marţi seara, pe stadionul ''Ramon Sanchez Pizjuan'', în prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal.

Andaluzii au deschis scorul prin Pablo Sarabia (32), dar s-au aflat în avantaj doar cinci minute, pentru ca Bayern a egalat în urma autogolului lui Jesus Navas (37). Victoria bavarezilor a fost adusă de un spaniol, Thiago Alcantara marcând în min. 68.

Sevilla, aflată la primul său sfert de finală din 1958 încoace în cea mai importantă competiţie europeană intercluburi, nu pierduse până acum acasă în faţa unei formaţii germane, având 7 victorii şi 4 egaluri. Mai mult, Bayern fusese învinsă în ultimele sale cinci deplasări în Spania.

Partida revanşă va avea loc la Munchen, pe 11 aprilie.

Sursă: Agerpres