Antena 3 CNN Sport Fotbal extern BAYERN - REAL MADRID. Cristiano Ronaldo întoarce soarta partidei din sferturile Ligii Campionilor

12 Apr 2017   •   23:57

Real Madrid a câștigat partida tur din duelul cu Bayern, disputată la Munchen, în sferturile Ligii Campionilor.

Spaniolii s-au impus cu scorul de 2-1, după o „dublă” semnată de Cristiano Ronaldo, care a întors soarta partidei.

Arturo Vidal a deschis scorul pentru gazde, în minutul 25, și tot el a ratat un penalty la 1-0, în finalul primei reprize. Cristiano Ronaldo a marcat rapid după pauză, iar la 1-1, Bayern a rămas în zece oameni, după eliminarea lui Javier Martinez din minutul 61, pentru cumul de cartonașe în doar trei minute.

Al doilea gol al lui Cristiano Ronaldo și al 100-lea în cupele europene a venit în minutul 77, iar pe final Sergio Ramos a punctat și el, golul fiind însă anulat pe motiv de ofsaid.

Bayern, antrenată de Carlo Ancelotti, fost antrenor la Real Madrid în 2014, a resimţit absenţa golgheterului său Lewandowski, care nu a fost nici pe banca de rezerve.

Returul va avea loc la Madrid, pe 18 aprilie, dar echipa pregătită de Zinedine Zidane a luat o opţiune importantă pentru semifinale.