Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FCM Târgu Mureş învinge Gaz Metan Mediaş cu 1-0

FCM Târgu Mureş învinge Gaz Metan Mediaş cu 1-0

Sursa foto: Foto: gsp.ro
12 Sep 2010   •   19:03

Formaţia FCM Târgu Mureş a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci contând pentru etapa a VII-a a Ligii I, la debutul tehnicanului Ioan Ovidiu Sabău pe banca mureşenilor.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Florin Dan, din lovitură liberă, în minutul 28.

Spiritele s-au încins pe final, cînd s-au împărţit cinc cartonaşe în numai patru minute. Mai întâi, Pârvulescu a fost eliminat pentru lovirea adversarului, apoi Vasilache, Markovici, Stere şi L. Munteanu au primit cîte un cartonaş galben.

În urma acestui rezultat, formaţia antrenată de Ioan Sabău a urcat pe locul 12, la egalitate cu Sportul Studenţesc, şi a acumulat 7 puncte după 7 etape.