Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Poli Timişoara termină la egalitate cu Universitatea Cluj, scor 2-2

Poli Timişoara termină la egalitate cu Universitatea Cluj, scor 2-2

Sursa foto: Foto: captura Digi sport
22 Oct 2010   •   20:32

Universitatea Cluj a remizat vineri seară, în deplasare, cu Poli Timişoara, scor 2-2, în cadrul unui meci din Liga I de fotbal. Scorul a fost deschis rapid, în minutul 4, de Axente care a marcat cu capul după o centrare a lui Zicu. Szilagyi a egalat în minutul 12, reuşind să reia din cădere, de la 7 metri de poarta adversă.

În minutul 28 este 2-1 pentru Cluj, după un şut de la 14 metri al lui Machado. Scorul final a fost stabilit în minutul 68, când Zicu înscrie după o centrare de pe partea dreaptă a lui Helder. Pe finalul partidei a fost eliminat Delgado, pentru că a lovit un adversar fără minge.

Formaţiile de start:

Universitatea Cluj: Huţan, Mendy, Izvoranu, Szilagyi, Buhus, Boştină, Balde, Păcurar, V. Gheorghe, Reinaldo, Machado

Poli Timişoara: Pantilimon, Helder , Luchin, Cisovsky, Sepsi, Chiacu, Goga, Alexa, Zicu, Curtean, Axente