Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Rapid s-a impus în faţa Victoriei Brăneşti cu 7-1

Rapid s-a impus în faţa Victoriei Brăneşti cu 7-1

Sursa foto: Foto: gsp.ro
26 Sep 2010   •   22:38

Rapidiştii s-au impus, duminică seară, în faţa Victoriei Brăneşti, oaspeţii nefiind capabili să reacţioneze. Potrivit gsp.ro, meciul s-a terminat cu scorul de 7-1 în favoarea giuleştenilor.

Rapidul a dominat autoritar prima repriză, profitând şi de lipsa de reacţie a jucătorilor lui Ilie Stan. Scorul a fost deschis în minutul 25 de Cassio, care a împins mingea în plasă din 10 metri. Diferenţa pe tabelă a fost majorată de Cesinha, în minutul 29.

În minutul 39, contrar cursului jocului, Valentin Simion a reluat cu capul din 10 metri şi a redus din diferenţă.

Rapid conducea la pauză cu 2-1. Partea a doua a adus un recital de goluri în poarta oaspeţilor. Nu mai puţin de cinci reuşite au izbutit giuleştenii împotriva unui adversar incapabil să ofere vreo reacţie.

Au mai marcat: Cassio, Roman, Marius Constantin, Frunză şi Costin Lazăr.

Rapid se află acum pe locul doi în clasament şi are al doilea atac din Liga I, după Dinamo.