Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua - Brăneşti 2-1. Debut cu Victoria pentru Ilie Dumitrescu

Steaua - Brăneşti 2-1. Debut cu Victoria pentru Ilie Dumitrescu

16 Aug 2010   •   22:52

Peste 5.000 de fani au asistat, luni seara, la debutul pe banca tehnică a Stelei a lui Ilie Dumitrescu. Fanii au avut însă ceva probleme în a intra pe stadion, după ce mai mulţi membri ai AISS, care afişau bannere cu "Nimeni la meci" şi "Steaua liberă" le-au reproşat destul de agresiv celor care îşi cumpărau bilete că acceptă situaţia creată de patronul Gigi Becali.

Fanii care şi-au cumpărat bilete le-au reproşat celorlaţi că nu susţin Steaua şi au intrat pe stadion, iar echipa condusă de Ilie Dumitrescu i-a răsplătit cu o victorie, scor 2-1, cu Victoria Brăneşti.

Meciul a abundat în ocazii, în special la poarta oaspeţilor, însă o decizie contestată a arbitrului a fost cea care a făcut diferenţa. Steaua a deschis scorul în minutul 25, prin Bogdan Stancu, cu o lovitură de cap din doi metri, în poarta goală. În minutul 32, Kapetanos a căzut în careul Brăneştiului după ce a fost tras de tricou de către un adversar, însă arbitrul nu a acordat nimic.

Victoria Brăneşti a egalat în minutul 56 prin Olariu, care a transformat un penalty acordat la faultul lui Geraldo asupra lui Prodan. Steaua a revenit în avantaj în minutul 67, tot printr-un penalty, când Bogdan Stancu a trimis o scăriţă de la 11 metri, după o împingere a lui Marincău asupra lui Kapetanos.

Au evoluat echipele:

Steaua: 12. Tătăruşanu - 29. Bonfim, 4. Abrudan, 23. Geraldo, 14. Latovlevici - 5. D. Stoica, 8. Răduţ (26. Bicfalvi '70) - 16. Nicoliţă, 28. B. Stancu, 10. Cr. Tănase (6. Gardoş '88) - 9. Kapetanos (11. Păcurar '78). Antrenor: Ilie Dumitrescu.

Victoria Brăneşti: 22. Cernea - 2. Maghici, 5. S. Bar, 24. Marincău, 16. Nicola (19. Zuluf '79) - 11. V. Simion (9. Coman '85), 8. D. Popa, 17. Olariu, 4. Nicoară - 29. C. Prodan (25. Novac '64), 10. B. Oprea. Antrenor: Ilie Stan.