Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Victoriei Brăneşti pierde cu 3-2 meciul disputat împotriva celor de la Gaz Metan Mediaş

26 Iul 2010   •   22:42

Victoria Brăneşti a pierdut, luni seară, partida de fotbal jucată pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaş, scor 2-3. Meciul a fost unul foarte animat deşi nimic nu anunţa acest lucru. Eric a înscris primul, pentru Mediaş, în minutul 21 dintr-un penalty acordat ilfovenilor pentru un henţ în careu.

Autorul celui de-al doilea gol a fost Radu Zaharia care a înscris în minutul 28, în urma unei lovituri libere executate de Eric. În minutul 38 Buchta îl faultează în careu pe Oprea şi arbitrul acordă penalty, transformat un minut mai târziu de Olariu.

În repriza a doua, minutul 75 marchează cel de-al treilea gol al celor de la Mediaş, prin acelaşi Eric, care înscrie printr-un şut de la 10 metri.

În prelungirile meciului Victoria marchează din nou prin Oprea, care profită de ieşirea greşită a lui Buchta şi înscrie în poarta goală.