Antena 3 CNN Sport Tenis Serena Williams şi-a învins sora pentru a patra oară consecutiv şi a câştigat "Turneul Campioanelor"

02 Noi 2009   •   13:06

Serena Williams a obţinut a patra victorie consecutivă în faţa surorii ei, Venus, câştigând totodată "Turneul Campioanelor" de la Doha, Qatar. Serena, care avea asigurată prima poziţie în clasamentul mondial WTA, a câştigat al cincelea meci consecutiv în turneul de final de sezon cu 6-2, 7-6.

Serena nu s-a încurcat în primul set pe care l-a câştigat foarte rapid, însă a fost nevoită să se lupte la tie-break cu sora ei, în setul doi, pentru ca în cele din urmă să obţină a 13-a victorie în 23 de partide în faţa campioanei en-titre.

"Nu mă aşteptam să vin aici şi să câştig", a declarat Serena Williams, care a menţionat că rezultatele din acest sezon i-au depăşit aşteptările.