Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Handbal Naționala feminină de handbal a ratat calificarea în sferturile Campionatului Mondial

11 Dec 2017   •   20:02

Naționala feminină de handbal a ratat calificarea în sferturile de finală ale Campionatului Mondial, după un meci dramatic cu Cehia, scor 27-28 . Echipa cehă a reușit să marcheze în ultima secundă a partidei.

Tricolorele au reușit să conducă aproape pe tot parcursul meciului, deși au avut parte de foarte multe eliminări. Cea mai mare diferență a fost de cinci goluri: 14-9 și 15-10. Diferența la pauză fiind de trei goluri, scor 17-14.

Principalele marcatoare ale României au fost Cristina Neagu, Crina Pintea, Valentina Elisei și Melinda Geiger.