Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Keita şi Ibrahimovic fac spectacol şi Barcelona învinge Zaragoza cu 6-1 (VIDEO)

Keita şi Ibrahimovic fac spectacol şi Barcelona învinge Zaragoza cu 6-1 (VIDEO)

Sursa foto: seydou keita
26 Oct 2009   •   12:20

FC Barcelona şi-a revenit uşor după înfrângerea de marţi, suferită pe teren propriu cu Rubin Kazan în Liga Campionilor. Ocaziile ratate în meciul cu ruşii s-au răzbunat cu vârf şi îndesat, iar principalul marcator a fost Seydou Keita, cu un hattrick de senzaţia. Ibrahimovic a reuşit şi el o "dublă" de vis, în timp ce Messi a pus cireaşa pe tort cu un lob de efect.
Formaţia lui Pep Guardiola a luat un avans de trei puncte în fruntea Primera Division după victoria din etapa a opta. Catalanii au obţinut ce-a de-a şaptea victorie a sezonului în stil de mare echipă, oblângându-l pe portarul Carrizo să scoată mingea din poartă de şase ori. Keita a deschis scorul în minutul 24 cu o lovitură de cap din plonjon. Ibrahimovic a dublat avantajul gazdelor în minutul 29, în timp ce Keita a adăugat şi el încă un gol în minutul 41. Ibrahimovic i-a urmat exemplul şi a reuşit şi el "dubla" în minutul 56, ducând scorul la 4-0. Lopez a reuşit golul de onoare al gazdelor în minutul 78, dar Barcelona nu s-a oprit şi Messi a spart şi el gheaţa în minutul 80 după multe ocazii rarisime ratate. Keita a avut ultimul cuvânt, încheind "setul" la 6-1 în minutul 86.