Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Liverpool - Arsenal 1-2. Arshavin reduce Anfield la tăcere cu un gol superb (VIDEO)

Sursa foto: andrei arshavin
13 Dec 2009   •   23:39

Criza lui Liverpool se prelungeşte, iar ?cormoranii? pierd un nou meci, al şaselea în doar 16 partide în Premier League. De data aceasta, Arsenal a fost echipa care a câştigat pe Anfield, Rafa Benitez se poate întreba cât de mult îl va mai susţine conducerea, care a trebuit deja să ?înghită? eliminarea din Liga Campionilor.
Dirk Kuyt a deschis scorul pentru Liverpool cu un şut din vole, în minutul 41, iar fanii ?cormorani? se aşteptau la un rezultat pozitiv. A venit însă gafa fundaşului Johnson, iar Reina a scos mingea din poartă în minutul 50. Doar opt minute mai târziu, Arshavin a scos din joben o execuţie de adevărat magician, iar scorul final era stabilit la 1-2.
Greu de crezut, dar Liverpool ocupă în acest moment un ruşinos loc şapte în Premier League, la 13 puncte de liderul Chelsea. Arsenal, în schimb, ocupă locul al treilea şi are un meci în minus disputat, putându-se apropia la trei puncte de liderul de pe Stamford Bridge.