Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Vaslui învinge Gloria Bistriţa, scor 1-0. Fanii i-au cerut constant demisia lui Lopez Caro

Sursa foto: Foto: gsp.ro
25 Sep 2010   •   20:03

Formaţia FC Vaslui a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Gloria Bistriţa, într-un meci din etapa a IX-a a Ligii I, informează Mediafax.

Unicul gol al partidei arbitrate de centralul Marius Balaci a fost marcat, în minutul 66, de Adailton. Acesta a şutat în poartă din interiorul careului de 16 metri, în dreapta portarului Albuţ, mingea lovind şi bara.

La începutul meciului, galeria vasluiană a afişat un banner cu trimitere la antrenorul Juan Ramon Lopez Caro, cerându-i acestuia să plece de la FC Vaslui: "Pentru tot ce ai făcut până acum, îţi mulţumim şi îţi urăm drum bun".

Pe parcursul jocului, galeria a mai scandat "Demisia", chiar şi după gol.

La începutul reprizei a doua, la echipa oaspete au intrat doi jucători cu numărul 16, Mărginean şi Mureşan. Centralul Balaci a realizat acest lucru după două minute şi l-a trimis pe Andrei Mureşan să îşi schimbe tricoul.