Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Naţionala de tineret a României a învins cu 2-0 Albania într-un meci amical

Naţionala de tineret a României a învins cu 2-0 Albania într-un meci amical

24 Mar 2011   •   13:13

Echipa naţională de tineret a României a învins, miercuri, la Dravograd, în Slovenia, cu scorul de 2-0 reprezentativa Albaniei, în primul meci din cadrul turneului "4 Nations Alpe - Adria, U 21 Cup 2011".

Golurile micilor „tricolori” au fost marcate de Alibec, în minutul 36, atacantul lui Inter Milano transformân un penalty, şi Ţigănuş, care a stabilit scorul final cu un sfert de oră înainte de final. În următoarea partidă a turneului, România va întâlni sâmbătă, la Klagenfurt, echipa Israelului, învingătoare cu 2-0 în faţa Georgiei.

Emil Săndoi a folosit următoarea formaţie: Moldovan (Lazăr 78) - G. Matei (Mustaţă 86), Mladen (A. Popa 86), Muth (Goge 86), Buleică (Lupu 46) - Anton (A. Coman 70), Răduţ (Suciu 70), C. Matei (Grozav 70), Brata (Vădrariu 46) - Voican (Ţigănaşu 70), Alibec (Buş 78).