Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua a obţinut prima victorie din perioada de pregătire. 2-0 cu Vasas

Steaua a obţinut prima victorie din perioada de pregătire. 2-0 cu Vasas

Sursa foto: kapetanos
01 Feb 2010   •   23:21

Echipa lui Mihai Stoichiţă obţinut luni prima victorie din perioada de pregătire pentru returul campionatului 2009-2010. Steaua a învins echipa maghiară Vasas Budapesta cu scorul de 2-0, după ce la pauză situaţia era echilibrată. Tănase şi Kapetanos sunt cei care au adus primul succes echipei din Ghencea, învinsă până în acest moment de Şahtior Doneţk şi ţinută în şah de Red Bull Salzburg.
Tănase a deschis scorul pentru echipa din Bulevardul Ghencea în minutul 55 iar grecul din avanposturi a înscris în minutul 71.
Mihai Stoichiţă, care luni a renunţat de serviciile tinerilor Andrei Onicaş şi Emil Ninu, trimiţându-i sub formă de împrumut la Poli Iaşi, a trimis în teren următorii jucători în partida disputată în Turcia, în cantonamentul din Antalya:
Tătăruşanu (Lungu '30) (Zapata '64) - Tudose (Golanski '46), Baciu (Ninu '80), Jelev - Nicoliţă (Toja '74), Tudela (Pleşan '46), Ov. Petre (Bicfalvi '64), Toja (P. Marin '46) - A. Ionescu (Szekely '46), B. Stancu (Kapetanos '46), Surdu (Tănase '46).