Antena 3 CNN Sport Off Sport Partida dintre Pandurii şi Poli Iaşi, întreruptă de două parapante cu motor (VIDEO)

09 Mai 2009   •   21:02

Meciul dintre Pandurii Târgu Jiu şi Politehnica Iaşi a fost întrerupt preţ de câteva zeci de secunde, la începutul reprizei a doua, după ce doi indivizi au început să survoleze stadionul cu parapante cu motor.

Arbitrul Augustus Constantin a decis să oprească meciul din etapa a 30-a a Ligii I, acesta fiind reluat abia după ce aparatele de zbor au părăsit zona stadionului. Pecnik de la Politehnica Iaşi chiar a vrut să şuteze în direcţia acestora pentru a-i forţa să părăsească zona.

Partida dintre cele două formaţii s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Andrei Cristea a deschis scorul în secunda 11 a partidei, în timp ce Florin Stângă a egalat pentru gazde în minutul 56.