Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Flavius Koczi a câştigat bronzul la sărituri la Europenele de la Birmingham

Flavius Koczi a câştigat bronzul la sărituri la Europenele de la Birmingham

Sursa foto: Flavius Koczi
25 Apr 2010   •   21:33

România va pleca de la Campionatele Europene de gimnastică de la Birmingham, Anglia, cu o medalie de bronz. Flavius Koczi a ocupat a treia treaptă a podiumului la finalul concursului de sărituri, el punând astfel punct participării delegaţiei României în competiţie.
Cu o notă de 15.550 la prima săritură şi una de 16.300 la a doua, Flavius Koczi a reuşit să intre în primii trei la concursul de sărituri de la Birmingham. Media de 15.925 i-a adus, potrivit Mediafax, medalia de bronz, singura a României la această participare. Proba de sărituri a fost câştigată de gimnastul finlandez Tomi Tuuha, care a avut o medie de 15.975.