Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Nebunie în tribune la Steaua - Dinamo. Meciul, ÎNTRERUPT preţ de un minut din cauza torţelor aruncate pe teren de suporterii dinamovişti

28 Mar 2014   •   09:03

A fost măcel, aseară, la derby-ul STEAUA - DINAMO, unde roş-albaştrii au reuşit să-şi învingă adversarii după ce au înscris cinci goluri. Dinamoviştii, în schimb, au înscris doar două puncte.

Cum se întâmplă la fiecare întâlnire dintre cele două echipe, nu au lipsit incidentele.

Meciul a fost întrerupt preţ de un minut, din cauza torţelor aruncate pe teren de suporterii dinamovişti. Aceştia au fost găsiţi imediat şi duşi la poliţie.

13 persoane au fost identificate şi au fost conduse la sediile secţiilor de poliţie pentru întocmirea actelor de constatare a infracţiunii sub aspectul săvârşirii de fapte şi a introducerii materialelor pirotehnice în incinta arenei sportive", a declarat purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei Bucureşti.

Steaua a câştigat clar prima manşă a semifinalelor Cupei României contra lui Dinamo, după victoria de joi de pe Arena Naţională, scor 5 - 2 (4 - 1).