Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Rezervele aduc trei puncte Stelei în meciul cu Oţelul Galaţi

Rezervele aduc trei puncte Stelei în meciul cu Oţelul Galaţi

02 Oct 2011   •   23:55

Steaua s-a impus la limită, scor 2-1, în faţa campioanei Oţelul Galaţi, după golul marcat ultimul minut al prelungirilor de Florin Costea.

Sârbul Nikolic fusese cel care a egalat în minutul 61, dintr-un penalty uşor acordat, după ce Oţelul deschisese scorul prin Bratislav Punosevac în minutul 15.

Tatu a avut şansa de a aduce Steaua în avantaj în minutul 82, la o intervenţie hazardată a lui Grahovac, dar lobul său de la 35 de metri a fost scos incredibil de pe linia porţii de Sergiu Costin, cu o execuţie din plonjon, pe spate.

A venit însă reuşita in extremis a lui Costea care i-a adus prima victorie lui Ilie Stan pe banca Stelei, fostul jucător al Craiovei marcând primul său gol pentru roş-albaştri.