Antena 3 CNN Sport România a învins Finlanda în Liga Naţiunilor, în meciul de pe Stadionul Giuleşti

România a învins Finlanda, astăzi, pe stadionul Giulești, cu scorul de 1 - 0 (1 - 0 la pauză), într-un meci contând pentru Grupa a 3-a, Liga B din Liga Națiunilor.

Sursa foto: Hepta | SportPictures / Razvan Pasarica
de Alin Tarnovschi    |    11 Iun 2022   •   23:55

În minutul 16 George Pușcaș a ratat un penalty, iar în minutul 24 meciul a fost întrerupt pentru că spectatorii au aruncat torțe în teren.

Golul a fost marcat de Nicușor Bancu, în minutul 30, după o centrare a lui Pancu.

Naționala României a suferit două înfrângeri în primele meciuri din Liga Națiunilor, în deplasare, în fața Muntenegrului și Bosniei Herțegovina.