Antena 3 CNN Sport Fotbal extern AC Milan "curentează" Chievo în minutul 90, 1-0. Vezi accidentarea lui Beckham (VIDEO)

Sursa foto: clarence seedorf
15 Mar 2010   •   14:41

"Diavolii" milanezi au obţinut duminică o victorie pe cât de grea, pe atât de importantă în clasament. Cu toate că golul "rossonerilor" a venit abia în prelungiri, cele trei puncte o duc pe AC Milan la doar un punct de Inter, ocupanta primului loc în Serie A. Victoria a venit, însă, cu un preţ destul de mare, întrucât englezul David Backham a suferit o ruptură a tendonului lui Ahile şi va lipsi, spun medicii, mai multe luni de zile.
Cu Ronaldinho în mare formă, AC Milan a avut totuşi mari probleme în faţa celor de la Chievo Verona. Bara şi numeroasele ocazii ratate de Ronaldinho, Beckham, Inzaghi şi nu numai puteau să se răzbune atunci când veronezii au lovit şi ei bara şi au marcat, chiar, un gol care a fost anulat de arbitru. Izbăvirea a venit pentru AC Milan în minutul 90+1 când Seedorf, trimis în teren de Leonardo târziu în repriza a doua, a trimis un fulger direct în vinclul porţii lui Sorrentino.
AC Milan - Chievo 1-0
Accidentarea lui David Beckham este la minutul 05:37.