Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Barcelona a ajuns la 11 victorii consecutive, după 2-1 cu Levante

Barcelona a ajuns la 11 victorii consecutive, după 2-1 cu Levante

03 Ian 2011   •   13:13

Liderul din La Liga, FC Barcelona, şi-a extins seria victoriilor la 11 partide, după ce Pedro Rodriguez a marcat de două ori în repriza secundă pentru un 2-1 în faţa lui Levante.

Barcelona se află acum la patru victorii de recordul competiţiei stabilit de Real Madrid în sezonul 1960/1961, fiind totodată neînvinsă de 24 de meciuri consecutive în toate competiţiile.

Daniel Alves a pasat decisiv la ambele reuşite ale Barcelonei, echipă de la care a lipsit Lionel Messi, abia revenit din vacanţă din Argentina. Rodriguez a marcat în minutele 47 şi 59 pentru Barcelona, care s-a distanţat la cinci puncte în faţa lui Real Madrid, care luni întâlneşte pe Getafe.

Pentru Levante a marcat rezerva Christian Stuani, în minutul 80.

În alte partide, Deportivo La Coruna a învins Athletic Bilbao cu 2-1, Sevilla a învins Osasuna cu 1-0, iar Malaga a trecut de Sporting Gijon cu 2-1.