Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Barcelona, ţinută în şah la Sevilla. Real se apropie la cinci puncte

Barcelona, ţinută în şah la Sevilla. Real se apropie la cinci puncte

14 Mar 2011   •   11:06

Avansul Barcelonei în fruntea clasamentului din La Liga a fost redus la cinci puncte, după ce catalanii au fost ţinuţi în şah de Sevilla, scor 1-1, pe stadionul Sanchez Pizjuan.

Campioana en-titre din La Liga şi-a mărit seria meciurilor fără înfrângere în campionat la 27 de partide, însă acest mic pas greşit, combinat cu victoria Realului, 2-0 cu Hercules, a relansat lupta pentru titlu.

Rezerva Bojan Krkic a deschis scorul pentru Barca în minutul 30 al partidei cu numărul 1.000 pentru Pep Guardiola ca antrenor. Sevilla a egalat în repriza a doua mulţumită loviturii de cap a lui Jesus Navas. Andres Iniesta putea să aducă victoria Barcelonei cu cinci minute înainte de final, însă a avut ghinionul să nimerească bara.