Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Rapid a învins echipa finlandeză MyPa, cu 3-1, în turul doi preliminar al Ligii Europa

Sursa foto: Foto: Mediafax
19 Iul 2012   •   22:59

Formaţia Rapid a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (3-1), echipa finlandeză Myllykosken Pallo-47, în prima manşă a turului doi preliminar al Ligii Europa, infomează Mediafax.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Teixeira '8, Grigore '40 şi Pancu '45. Pentru MyPa a înscris Williams, în minutul 26.

La Rapid, au debutat oficial la acest meci antrenorul Ioan Ovidiu Sabău şi jucătorii Abrudan, Milosavlevici, Goga, Voicu şi Ilijoski.

În tribune s-au aproximativ 6.000 de spectatori. Acţionarul majoritar George Copos a venit însoţit de ultima achiziţie a Rapidului, Paul Codrea, alături de care a şi urmărit meciul, de la tribuna 0.

În minutul 51, galeria Rapidului a aprins mai multe torţe, una dintre ele fiind aruncată în teren, în careul formaţiei MyPa.

Suporterii giuleşteni au scandat în mai multe rânduri: "Mitică la puşcărie" şi au proferat injurii la adversa atacantului Romeo Surdu, nemulţumiţi de evoluţia acestuia.

Manşa secundă a întâlnirii se va disputa la 26 iulie, de la ora 18.30, la Myllykoski.