Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Real Madrid se încurcă pe teren propriu cu Valencia şi Barca se apropie la patru puncte

09 Apr 2012   •   01:32

Liderul campionatului spaniol, Real Madrid, şi-a văzut avansul în faţa Barcelonei redus la doar patru puncte, după ce Valencia a reuşit să smulgă un rezultat de egalitate, scor 0-0, duminică seara.

Portarul Vicente Guaita a fost eroul oaspeţilor pe Santiago Bernabeu, intervenind salvator în faţa lui Cristiano Ronaldo, Angel Di Maria sau Karim Benzema. Ronaldo a nimerit şi bara în minutul opt, iar transversala s-a opus la un şut în minutul 56.

Valencia a ratat şi ea două ocazii importante, în minutul 25 când lovitura de cap a lui Ricardo Costa a nimerit bara, precum şi şutul lui Tino Costa din minutul 55, de la mare distanţă.

Cu şapte etape înainte de final, Real are 79 de puncte, în timp ce Barcelona, care primeşte vizita liderului pe Camp Nou în această lună, are 75 de puncte după victoria cu Real Zaragoza, scor 4-1.