Castelul Teleki a fost restaurat și se redeschide pentru vizitatori. Cum arată acum, după o investiție de 4,6 milioane de euro
Publicat acum 3 ore si 17 minute
Cuminţenia Pământului mai are o şansă să rămână în România. Premierul Mihai Tudose a declarat, la TVR, că miniştrii Finanţelor și Culturii vor încerca să negocieze din nou cu proprietarii operei lui Constantin Brâncuşi.
Mihai Tudose a precizat că nu există un prag financiar în această privinţă.
Dacă opera de artă nu va fi cumpărată, românilor care au donat pentru achiziţionarea sculpturii li se vor returna toţi banii.