Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FCSB, victorie la limită în primul meci oficial din 2018

FCSB, victorie la limită în primul meci oficial din 2018

Sursa foto: Pixabay
03 Feb 2018   •   22:35

FCSB s-a impus cu 2-1 în deplasarea de la Gaz Metan Mediaș, într-un meci contând pentru etapa a 23-a a Ligii I.

În urma acestui rezultat, FCSB a urcat pe prima treaptă a clasamentului, cu un punct în fața CFR Cluj, dar și un meci în plus disputat.

Gaz Metan Mediaș continuă seria rezultatelor proaste și se află pe penultimul loc în clasamentul din Liga I.

Gaz Metan era neînvinsă de cinci etape, în care obţinuse tot atâtea egaluri. Medieşenii au ajuns la zece etape fără victorie, şase egaluri şi patru eşecuri.

Pentru FCSB a deschis scorul Budescu, din penalty, în  minutul 26, iar Denis Alibec a majorat diferența în minutul 62. Golul gazdelor a venit în minutul 79, de la Ionut Neagu.

Sursă: Agerpres