Există oameni cărora inima li se oprește în fiecare zi, uneori chiar de zeci de ori. Acum medicii cred că au găsit soluția
Publicat acum 18 ore si 30 minute
Consumul excesiv de zahăr ne poate afecta sănătatea.
Bright Side scrie într-un articol ce se întâmplă după anumite perioade de timp cu organismul nostru dacă renunţăm la zahăr.
După două zile fără zahăr: schimbările de dispoziţie vor dispărea, iar activitatea sistemului digestiv va reveni la normal.
După o săptămână fără zahăr: veţi simţi o creştere a puterii fizice şi veţi avea mai multă energie, iar somnul se va îmbunătăţi.
După zece zile fără zahăr: veţi pierde între un kilogram şi aproximativ două.
După o lună fără zahăr: calitatea pielii se va îmbunătăţi.
După un an fără zahăr: vă veţi simţi mult mai puternic, rezistent şi energic.
După cinci ani fără zahăr: veţi arăta mult mai tânăr și vă veţi îmbolnăvi mult mai rar.