Există oameni cărora inima li se oprește în fiecare zi, uneori chiar de zeci de ori. Acum medicii cred că au găsit soluția
Publicat acum 5 ore si 23 minute
Nutriționistul Florin Bălănică spune că la masa de sărbători trebuie să consumăm în mod echilibrat toate alimentele de sărbătoare, dar disociat.
„Putem consuma dimineața cozonac cu un iaurt, apoi fructe, la prânz putem opta între ciorbă de miel, friptură și drob. În partea a doua a zilei trebuie să mâncăm alimente fără grăsimi”, a spus Florin Bălănică.
„În trei zile putem să abordăm absolut toate alimentele de sărbătoare, fără să avem probleme de sănătate”, a mai spus el, joi, la Antena 3.