Lucrările la Planșeul Unirii intră în ultima etapă: Trafic restricționat pe perioada verii. Ce trebuie să știe șoferii
Publicat acum 2 ore si 52 minute
Mii de elevi din Galați sunt nevoiți să studieze în condiții neprielnice fiindcă centralele termice din școli nu pot fi folosite. Unitățile de învățământ încă așteaptă autorizații pentru utilizarea rețelei de gaze.
„A durat montajul, centrala este montată în exterior, am luat toate măsurile ca să nu punem în pericol siguranţa elevului. Chiar nu am solicitat această centrală, noi am fost mulţumiţi cu sistemul centralizat”, a declarat directorul adjunct al Şcolii Gimnaziale nr. 25, Elena Năstase.
Părinții sunt nevoiți să-și îmbrace copiii ca iarnă și să stea așa în clase ca să nu răcească.
„E îmbracată bine. Are haine multe pe ea... de asta o îmbrăcăm, să nu răcească”, a spus bunica unei eleve de la aceeaşi şcoală.